ASTAKSANTYNA to  NAJSILNIEJSZY NATURALNY ANTYUTLENIACZ (antyoksydant),  jaki możemy dostarczyć organizmowi w walce z wolnymi rodnikami!

Naturalna astaksantyna pozyskiwana jest z alg morskich. Najbardziej skoncentrowana forma jest wytwarzana przez glony HAEMATOCOCCUS PLUVIALIS. Na świecie znajdują się tylko 3 hodowle naturalnej astaksantyny : w Szwecji ( jedyna hodowla zamknięta !) – skąd też pochodzi astaksantyna w naszym Kompleksie Swedish Beauty Oriflame, pozostałe znajdują się w  Izraelu i na Hawajach.

Wykazano, że astaksantyna znacząco poprawia wiele biologicznych mechanizmów zachodzących w organizmie i ma bardzo szerokie spektrum działania.

Odkryta i zbadana przez dr nauk medycznych Ake Lignella z Uniwersytetu Upsala w ścisłej współpracy  z 60-cioma najlepszymi szwedzkimi i  zagranicznymi naukowcami i placówkami medycznymi   oraz  z Instytutem Żywienia i Żywności Igelosa w Szwecji, pod kierunkiem prof. Stig Steena.

 

ASTAKSANTYNA jest:

razy aktywniejsza niż koenzym Q10

razy silniejsza niż witamina E

razy skuteczniejsza niż beta-karoten

Rozpuszczalna w tłuszczach, chroni  błony komórkowe wszystkich tkanek naszego  organizmu przed uszkodzeniem. Dociera do każdej komórki, ponieważ w przeciwieństwie do niektórych antyoksydantów może przekroczyć barierę krew-mózg i dotrzeć do oczu, mózgu  i ośrodkowego układu nerwowego.

Zażywając regularnie astaksantynę chronisz swój organizm przed chorobami i nowotworami!

 JEST NIEZASTĄPIONA W PROFILAKTYCE ANTYNOWOTWOROWEJ – zmniejsza ryzyko występowania różnych rodzajów nowotworów (m.in. raka piersi, skóry, okrężnicy, pęcherza, jamy ustnej).

ASTAKSANTYNA wpływa na cały organizm:

 • wspomaga odporność organizmu- znacząco wzmacnia makrofagi
 • redukuje stany zapalne bez skutków ubocznych w przeciwieństwie do aspiryny, ibuprofenu itp
 • wzmacnia samoobronę organizmu przed fotooksydacją-chroni włókna kolagenowe w czasie opalania, zapobiega uszkodzeniom DNA oraz pomaga regenerować skórę ( nie ulega przemianie w wit A wiec jest całkowicie bezpieczna)
 • 3-krotnie zwiększa wytrzymałość mięśni ( również mięśnia sercowego), kwas mlekowy szybciej neutralizowany

ASTAKSANTYNA wspomaga organizm w procesie chorobowym:

 • łagodzi objawy astmy
 • łagodzi objawy zapalenia stawów – zmniejsza ból, poprawia zdolność poruszania się
 • poprawia wydolność układu sercowo-naczyniowego zmniejszając trójglicerydy oraz zwiększając poziom dobrego tłuszczu HDL
 • przyspiesza regenerację po urazach rdzenia kręgowego i innych urazach centralnego układu nerwowego
 • pomaga unormować poziom cukru we krwi, tym samym chroniąc nerki
 • poprawia trawienie i łagodzi refluks żołądka
 • wspomaga płodność zwiększając liczebność i żywotność nasienia

ASTAKSANTYNA działa profilaktycznie:

 • wyłapuje wolne rodniki – może zapobiegać schorzeniom, które są przez nie spowodowane takim jak: nowotwory, demencja starcza, udar mózgu, choroba Parkinsona i Alzheimera, stwardnienie rozsianeme i innym chorobom neurodegeneracyjnym.
 • poprawia wzrok – zmniejsza zmęczenie i wysuszenie gałki ocznej, intensywnie chroni oczy przed zaćmą, kataraktą, zwyrodnieniem plamki żółtej czy ślepotą
 • chroni przed szkodliwym wpływem promieniowania (m.in. podczas lotu samolotem, przed promieniami rentgena, badaniami tomograficznymi, itp.
 • wpływa na kondycję skóry – poprawia jej gęstość, zapobiega powstawaniu zmarszczek, zwiększa elastyczność skóry, zachowuje odpowiednie nawilżenie, zmniejsza ilość plam starzeniowych, piegów, ostudy i przebarwień skóry.Szwedzka astaksantyna ( by Oriflame) jest NATURALNĄ ASTAKSANTYNĄ

Obecnie na rynku ukazała się też amerykańska, syntetyczna astaksantyna lub w kryla ( wtórna) która nie ma takiego spektrum działania jak naturalna astaksantyna szwedzka. Jeżeli więc zależy Ci na skuteczności, zwróć uwagę na pochodzenie astaksantyny podczas zakupu.

Zażywaj zawsze w trakcie posiłku, najlepiej podczas zdrowego śniadania. Prewencyjna dzienna dawka astaksantyny to 1 kapsułka (3 mg astaksantyny i  1 mg. antocyjanidyny – antyoksydant z jagody).   DAWKI LECZNICZE TO 3-4 kapsułki dziennie.  

 Korzyści płynące są widoczne już po kilku tygodniach systematycznego, codziennego  stosowania :-)

 

Z życzeniami zdrowia

Basia

 

P.S. Artykuł powstał na podstawie: Przewodnika Wellness by Oriflame, wykładu dr nauk medycznych Ake Lingnella z Uniwersytety Upsala oraz wykładu prof. Stig Steena z Centrum Badań nad Żywieniem i Żywnością Igelosa w Szwecji oraz artykułów  w BonaVita.