Bardzo lubię pracę z ludźmi. Największą jednak radość daje mi możliwość pomocy osobom, które nie potrafią ruszyć z miejsca. Mają swoje marzenia, ale brak im sił do działania. Nie wiedzą jak pokonać bariery, które napotykają w swoim życiu.

Często spotykam się z ludźmi, którzy mają różnego typu problemy. Czują się jak w labiryncie, z którego trudno im wyjść. Utknęli w miejscu, w którym nie chcą być, a jednocześnie trudno im wykonać krok, aby coś zmienić.

Jeżeli jesteś w takim właśnie punkcie, przygotuj się na przejście przez III etapy, dzięki którym będziesz mogła wreszcie wystartować, zacząć działać i realizować swoje marzenia.

I etap: zrozumienie.

Daj sobie czas na zrozumienie stanu w jakim jesteś. Pewnie tkwisz w nim od dawna, ale teraz pozwól sobie na świadome emocje. Nie ważne co kiedyś zrobiłaś, albo nie zrobiłaś,  co przyczyniło się do tego, że teraz jesteś w tym miejscu. Przez emocje trzeba przejść, przeboleć to, co złe, aby w późniejszym etapie nie rozpamiętywać przeszłości, tylko odważnie kroczyć do przodu.

II etap – akceptacja.

Jesteś sobą! Zaakceptuj się taką jaką jesteś. Nikt inny nie przeżyje tego życia za Ciebie. Wielu osobom, które nie potrafią ruszyć z miejsca brakuje wiary w siebie, poczucia własnej wartości. Pomyśl o tym, co lubisz robić, co wywołuje uśmiech na Twojej twarzy. Zapisuj sobie codziennie swoje osiągnięcia. Z czego jesteś zadowolona? Nawet małe rzeczy są osiągnięciem. Przecież właśnie z nich składa się życie!

III etap: zrób coś nowego.

To właśnie ten etap da Ci najwięcej sił i wiary w swoje możliwości, ale jednocześnie wymaga od Ciebie największego wysiłku. W każdym Twoim dniu jest wiele powtarzających się czynności. Możesz pewnie je wykonać z zamkniętymi oczami. Poszukaj więc czegoś nowego, czegoś co mogłabyś zrobić, aby zmienić swoją codzienność. Może to być spotkanie z koleżankami, z którymi dawno się nie widziałaś, albo samotne wyjście na spacer do okolicznego parku. Rozglądaj się szukając nowych możliwości i czerp radość z robienia czegoś nowego.

Kiedy przejdziesz już te trzy etapy, będziesz gotowa do rozpoczęcia działań, dzięki którym zaczniesz spełniać swoje marzenia. Pomyśl ile istnieje rzeczy, które możesz robić inaczej, jeżeli tylko zechcesz. Zacznij ich szukać i otwórz się na nowe!

Poniżej znajdziesz 10 zasad, dzięki którym skutecznie weźmiesz sprawy w swoje ręce i przejmiesz kontrolę nad swoim życiem. Będziesz czerpać z życia wiele radości i satysfakcji.

Skąd to wiem?

Bo sama je stosuję od wielu lat i powiem krótko: to działa!

Zadziałało też w przypadku innych osób, którym pomogłam.

Opowiem Ci o Irenie (nadajmy Jej dziś takie imię. Irenka jakoś zawsze dobrze mi się kojarzy). Irena ma dwójkę dzieci. Cały dzień krząta się po domu, aby zapewnić rodzinie dobre życie.  Czasem wychodzi na zakupy. Chętnie również spaceruje wraz z dziećmi dróżką wzdłuż lasu. Lubi naturę, a dzieci radośnie hałasują. Irena się uśmiecha. Ma wspaniałą rodzinę. Wieczorami, gdy mąż wróci z pracy wspólnie siadają do kolacji. To ulubiona chwila Ireny w ciągu dnia. Mąż opowiada o tym, co zadziało się w pracy, a dzieci o przeżyciach z całego dnia. Zaraz dzieci pójdą spać i będą mogli usiąść razem przed telewizorem.  Irena czułaby się spełniona, ale…

Męczy ją jedna myśl: co ze mną? Jaką wartość ja wnoszę w życie oprócz sprzątania, gotowania i prania brudnej bielizny? Kiedyś lubiła czytać książki, spotykać się ze znajomymi. Lubiła też swoją pracę, ale wspólnie z mężem zdecydowali zaraz po urodzeniu pierwszego dziecka, że zajmie się rodziną. Nie żałuje, dzieci są szczęśliwe, a dom zadbany. Mąż może skupić się spokojnie na swojej ciężkiej pracy. Irena ma jednak świadomość, że gdyby pracowała, to dzięki zarobionym pieniądzom stać by było ich na znacznie więcej. Zawsze marzyła o wyjeździe do Islandii, aby zobaczyć ogromne lodowce, jaskinie lodowe i niesamowity wodospad Gullfoss. Kiedy opowiadała mi o tym po raz pierwszy, nigdy wcześniej nie widziałam takiej energii w Jej oczach. Irenę poznałam przypadkiem u mojej znajomej, której przywiozłam zamówione kosmetyki. Zaczęłyśmy o nich rozmawiać i tak nawiązała się nasza już ponad 5 letnia znajomość.

Pewnie zastanawiasz się jak potoczyły się losy Ireny i czy odwiedziła wymarzoną Islandię?

Irena ma dziś wiele marzeń. Ale przede wszystkim czuje się ważna, pewna swojej wartości. Trochę musiała nad tym popracować, jak wiesz nic nie przychodzi samo. Na początku spotykałyśmy się raz w tygodniu. Podsumowywałyśmy działania, omawiałyśmy pomysły na nowe. Irena zaczęła od spotkań ze znajomymi, podczas których rozmawiali o kosmetykach i suplementach diety Oriflame. Irena dzieliła się swoimi odczuciami i opiniami o nich i w ten sposób zdobyła pierwszych członków Klubu Oriflame. Z czasem liczba członków zaczęła rosnąć, a Irena zarabiać coraz więcej pieniędzy. Efekty jakie osiąga przynoszą Irenie coraz więcej satysfakcji i energii do dalszych działań. Ma też czas na rodzinę, bo sama decyduje i  organizuje swoją pracę w Oriflame. Pomyśl, jaka inna praca mogłaby to zapewnić? …

A co z Islandią?

W Islandii Irena była dwa lata temu, w lutym. Oprócz przepięknych zdjęć przywiozła ze sobą pomysły na nowe miejsca do zwiedzenia. Dziś może odważnie marzyć.

A oto 10 przykazań ludzi sukcesu:

  1. Koniec z wymówkami i narzekaniem.

Nie szukaj powodów, przez które czegoś nie robisz. W ten sposób stawiasz sobie kolejne bariery, które uniemożliwiają Ci ruszenie z miejsca. Wszystko co robisz zależy od Ciebie. Nie możesz zmienić przeszłości, ale masz wpływ na to co będzie. Od tego jakie dziś podejmiesz decyzje, zależy Twoje życie w przyszłości. Jeżeli dziś nie podejmiesz działań, nie licz na to, że jutro coś się zmieni.

  1. Nie ulegaj innym, uwierz w siebie i przejmij odpowiedzialność za swoje życie.

Czasem wiele zależy od tego jakimi ludźmi się otaczamy. Jeśli masz poczucie, że zmierzają oni w innym kierunku niż ty chciałbyś podążać, powiedz: NIE i idź swoją drogą. Przecież nie wsiadałbyś do pociągu, który  jedzie w innym kierunku niż ty chcesz! Uwierz wreszcie, że najważniejszą osobą dla ciebie jesteś TY  i to ty wiesz najlepiej co jest dla ciebie ważne. Doceń swoją wartość. Przecież to wyłącznie TY odpowiadasz za swoje życie. Nie zrzucaj tej odpowiedzialności na innych!  Zacznij kontrolować swoje życie i podejmij samodzielnie działania

  1. Ucz się

Zacznij czytać książki motywacyjne, rozpocznij kurs języka obcego,   znajdź kurs online,  który cię interesuje- uczenie się nowych umiejętności rozwija i podsuwa nowe pomysły.  Znajdź osobę, która Cię zainspiruje, porozmawiaj z nią, poczytaj o niej i sprawdź jak ona postępuje i działa.   Z pewnością wiele się nauczysz. Każda nowa umiejętność przyda ci się w życiu i pomoże realizować siebie.

  1. Zadbaj o swoje szczęście- zrób coś dla siebie

Pomyśl o tym, co daje Ci radość, co wywołuje uśmiech na Twojej twarzy, kiedy czujesz się szczęśliwa? Co składa się na to szczęście? Czego do szczęścia potrzebujesz? Pamiętaj, że to ma być Twoje szczęście, a nie ludzi cię otaczających!

Często spotykam kobiety, które poświęcają cały swój czas innym. Takie bezgraniczne poświęcenie sprawia im wiele radości, ale też jest powodem frustracji , bo pozbawia jakichkolwiek szans na zrobienie czegoś dla siebie, rozwijanie się,  osiąganie swoich  własnych celów.  Można czerpać niesamowitą satysfakcję z możliwości łączenia opieki nad dziećmi i np. zarabianie dobrych pieniędzy (o tym  przeczytaj tutaj )

  1. Zastanów się co jest dla ciebie ważne

Pomyśl o tym, co chcesz osiągnąć w swoim życiu, bez względu na to na jakim etapie życia jesteś. Zawsze można skorygować swoje działania i podjąć nowe wyzwania, jeżeli oczywiście są dla Ciebie ważne.

  1. Ustal cele

Cel to pierwszy mierzalny krok, który pomoże Ci w podjęciu działań. Dzięki celowi, to co robisz, podąża w jakimś kierunku, jest spójne i daje znacznie lepsze efekty. Usiadż zastanów się  czego chcesz od życia i ustal twój CEL.  Koniecznie spisz go na kartce i powieś w widocznym miejscu w twoim pokoju, a potem zacznij opracowywać strategię.

  1. Nie pozostawiaj spraw działaniom przypadku- działaj

Przypadek nie rządzi Twoim życiem. Twoim życiem rządzisz TY! Im szybciej to zrozumiesz i zaczniesz działać, tym szybciej zaczniesz realizować swoje marzenia.

Jeżeli tylko zaczniesz działać, efekty przyjdą prędzej czy później. Każda podjęta czynność przybliża Cię do realizacji Twojego celu. Jeżeli nic nie zrobisz, nadal pozostaniesz tam, gdzie jesteś.  Rusz więc tyłek z kanapy , wyjdź ze swojej strefy komfortu i DZIAŁAJ!

  1. Cierpliwość – pierwszy stopień do sukcesu

Cierpliwość jest szczególnie ważna na początku Twojej drogi. Czasem trzeba trochę poczekać na pierwsze efekty, szczególnie wtedy, gdy nie wykonujesz zbyt wiele działań. Pamiętaj im więcej działań podejmujesz, tym efekt jest większy i  szybciej go zauważasz. A więc uzbrój się w cierpliwość i wciąż działaj.

  1. Nie poddawaj się, Nie odpuszczaj

Szukaj rozwiązań, a nie problemów. Znajduj możliwości, a nie ograniczenia. Idź do przodu bez względu na przeszkody, a kiedy się pojawią, nie odpuszczaj, omiń je i idź dalej. Co można osiągnąć dzięki systematycznemu działaniu, możesz przeczytać w moim artykule Jak osiągnęłam swój sukces w Oriflame?

  1. Nie bój się marzyć.

Marzenia są motorem napędowym działania! Pozwól sobie na wyobrażenie życia takim jakim chciałabyś go widzieć. Spróbuj go dotknąć, poczuć jego ciepło. Zobacz co możesz zyskać!  Marz i działaj!

Pamiętaj, zawsze mogę Ci pomóc, wesprzeć doświadczeniem i wiedzą jaką posiadam dzięki wieloletniej pracy. Wiem co czujesz, bo sama przez to przeszłam. Pomogłam też wielu osobom, takim jak chociażby Irenka.

Znam wiele podobnych historii.

Największą radością jest dla mnie możliwość obserwowania sukcesu ludzi, których spotykam. Jeżeli więc chcesz osiągnąć swój sukces, korzystaj z moje wiedzy i rozwijaj się prężnie.

Tego właśnie Ci życzę, bo dla mnie liczysz się TY! Z całym Twoim bagażem doświadczeń i problemów.

 

Pozdrawiam ciepło

Barbara Kowalska

 

 

Basia